Kako pripraviti govejo pečenko Sous Vide

pripravi govejo pečenko sous vide

Vsebina posodobljena 11. aprila 2024

danes vidimo kako pripraviti govejo pečenko sous vide, recept pri nizki temperaturi, ki je okusnejši in sočnejši od originala. Če želite vedeti, kako pripraviti to okusno mesno jed, da presenetite svoje goste, Presenečeni boste, kako enostavno je spodaj!

Potreben čas: 3 ure in 20 minut

Za pripravo vašega vakuumsko zapakiranega pečenega govejega mesa ga boste morali kuhati vsaj 3 ure v ronerju sous vide.

1. Meso pripravite s kapljico olivnega olja, vejico rožmarina, soljo in poprom na obeh straneh.

Vakumiramo ga, da ga kuhamo na nizki temperaturi.

2. V lonec ali posodo do polovice napolnite vodo, tako da je vakuumsko pakirano meso popolnoma potopljeno.

Programirajte svoj sous vide roner na nizkem ognju 3 ure pri 55ºC (131ºF).

3. Ko je meso pripravljeno, previdno odstranite meso in prihranite izpuščen sok.

Pečico segrejte na najvišjo temperaturo 250 ºC (482 ºF), z ognjem zgoraj in spodaj.

4. V posodi zmešamo olivno olje, stopljeno maslo, strt strok česna, rožmarin in timijan.

S to mešanico premažite meso in ga dajte v pečico za 8 minut na 250ºC. Po 4-5 minutah s kleščami obrnemo meso.

5. Med kuhanjem v ponvi segrejemo mesno omako in jo po potrebi zmanjšamo.

Odstranite meso, ga narežite na koščke, ga pospremite z omako in vašo najljubšo prilogo.

Roastbeef Sous Vide, pečenka, ki se reže kot maslo

Kot smo pričakovali, ta recept za pečeno meso na nizki temperaturi je zelo enostavno pripraviti. Prav tako vam ne bo treba jesti mesnega sous videa pol dneva. Že s samo 3 urami boste dosegli popoln rezultat, z zelo sočnim mesom, ki ga lahko enostavno režete.

Ko ga pečemo v pečici, je zelo pomembno, da ga ne puščamo več kot 10 minut, saj želimo meso 'zapečatiti'.

Kar zadeva okras, mi to meso bomo vedno želeli pospremiti z domačim krompirčkom in dobrim rdečim vinom. Vendar pa je s pečeno zelenjavo tudi priloga izvrstna in bolj zdrava.